آزمایش : Bilirubin

کد آزمایش : وارد نشده

نام اختصاری آزمایش
Bilirubin
نام روش اندازه گیری
فتومتريک
نام اختصاری آزمایش
Bilirubin
تفسیر بالینی
علل افزايش بيلي روبين:بيماري کبدي/صفراوي/هپاتيت/کلانژيت/کله سيستيت/سيروز/مصرف الکلکلستاز/منونوکلئوز عفوني/سندرم دوبين/جانسون/بيماري ژيلبرت/سوء تغذيه/ناشتايي بيش از ٣٦ ساعت/کم خوني بدخيم/کم خوني هموليتيک/انفارکت وآمبولي ريوي/نارسايي احتقاني قلب/

مقادیر مرجع


احتیاط ها
سرم هموليز و ليپميک با عث ايجاد خطا در نتايج بدست آمده مي گردد. در معرض نور بودن به مدت طولاني سبب فتوايزومريزاسيون و افزايش بيلي روبين مستقيم مي شود.
نام اختصاری آزمایش
Bilirubin
نوع نمونه
سرم ، PE

حجم نمونه
١ ميلي ليتر

کمترین حجم نمونه
٠.٥ ميلي ليتر

نیازهای همراه نمونه
نام و نام خانوادگي - نوع نمونه

راهنمای جمع آوری نمونه
فريز دفريز نشود.

اطلاعات لازم از بیمار
سن بيمار

معیار رد نمونه
هموليز

پایداری در دمای اتاق °١٨c تا °٢٥c
-

پایداری در دمای یخچال °٢c تا °٨c
٥ روز

پایداری در دمای فریزر °٢٠c- >
٣ ماه

آمادگی لازم قبل از نمونه گیری
توجه به استفاده از داروي
Hepatotoxic
نام اختصاری آزمایش
Bilirubin
مدت زمان انجام آزمایش
١ روز

مدت زمان نگهداری نمونه پس از انجام آزمایش
پس از انجام آزمايش قابل نگهداري نيست.

جوابدهی اضطراری
١ساعت پس از ورود نمونه به بخش
footer footer

آزمایشگاه پاتوبیولوژی مهر

این آزمایشگاه در سال ۱۳۷۰ بعنوان اولین آزمایشگاه تشخیص طبی در مسجد سلیمان توسط خانم دکتر حشمت عصاره افتتاح شد و در سال ۱۳۸۶ دکتر نسرین صمدی دارای بورد تخصصی پاتولوژی از دانشگاه تهران مدیریت آنرا به عهده گرفتند . مسئول فنی آن ا کنون سرکار خانم دکتر وداد میباشند. این آزمایشگاه دارای پرسنل دقیق و کارکشته میباشد. که در بخشهای پذیرش - نمونه گیری - مشاوره - تفکیک و جداسازی - هماتولوژی- سرولوژی و ایمونولوژی - هورمون - بیوشیمی- میکروبشناسی و ادرار و انگل - انالیز اسپرم- پاتولوژی / سیتولوژی و ملکلولی و PCR مشغول به فعالیت می باشند. سوپروایزر این آزمایشگاه آقای فرشاد فرج اللهی با سالها سابقه سوپروایزری بیمارستان هستند. تجهیزات آزمایشگاه مرتب در حال بروز شدن است و از تجهیزات معتبر و جدید استفاده می نماید. با بروز پاندمی کرونا در سال98 بخش ملکولی با بهترین امکانات روز دنیا راه اندازی شد و نمونه گیری آن چه در منزل و چه با سیستم استاندارد در آزمایشگاه راه اندازی شد. از سال 1400 بخش پاتولوژِی این آزمایشگاه پروسس کردن کامل نمونه ها رو در محل ازمایشگاه به منظور تسریع در پاسخ دهی بیماران تحت عمل جراحی برای اولین بار درمسجد سلیمان راه اندازی کرد. کنترل کیفی آزمایشات با امکانات موجود در حد اعلی تحت نظارت مسیول فنی انجام .این آزمایشگاه امکان نمونه گیری در منزل را نیز دارا میباشد.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی مهر