آزمایش : IgM

کد آزمایش : وارد نشده

نام اختصاری آزمایش
IgM
نام روش اندازه گیری
ايمونوتوربيدومتري

نام های مشابه
IgM
نام اختصاری آزمایش
IgM
تفسیر بالینی
کاربرد آن در ارزيابي ايمني هومورال، تشخيص و پيگيري درمان مبتلايان به ماکروگلوبولينمي والدن اشتروم و ساير نئوپلاسم هاي لنفوپلاسماسيتي و لنفوئيدي
.IgM
در سيروز صفراوي اوليه همراه با غلظت هاي بالايي از آلکالن فسفاتاز وآنتي بادي هاي ضد ميتوکندريايي افزايش مي يابد/سطح آن جهت ارزيابي احتمال عفونت هاي داخل رحمي يا حاد بودن عفونت ها هم اندازه گيري مي شود/نقص آن به ويژه همراه با عفونت هاي گرم منفي ديده مي شود.

مقادیر مرجع
بازه سنی : از 1 روز تا 150 سال
Men : 34 - 214
Women : 40 - 250


احتیاط ها
اگر نمونه ها حاوي ماکروگلوبولين ها، کرايوگلوبولين ها يا آگلوتي نين هاي سرد باشند و در دماي غير صحيح کار شده باشند ممکن است بطور کاذب نتايج پايين به دست آيد.

منابع بالینی
-
نام اختصاری آزمایش
IgM
نوع نمونه
سرم ، پلاسماي هپارينه، پلاسماي EDTA

حجم نمونه
١ ميلي ليتر

کمترین حجم نمونه
٠/٥ميلي ليتر

نیازهای همراه نمونه
-

راهنمای جمع آوری نمونه
فريز دفريز نشود.

اطلاعات لازم از بیمار
سن بيمار

معیار رد نمونه
هموليز، ايکتريک، ليپميک

پایداری در دمای اتاق °١٨c تا °٢٥c
-

پایداری در دمای یخچال °٢c تا °٨c
٧ روز

پایداری در دمای فریزر °٢٠c- >
٣ ماه

آمادگی لازم قبل از نمونه گیری
-
نام اختصاری آزمایش
IgM
روز و زمان انجام آزمایش
شنبه - یکشنبه - دوشنبه - سه شنبه - چهارشنبه - پنجشنبه

مدت زمان نگهداری نمونه پس از انجام آزمایش
١٠ تا ١٤ روز

جوابدهی اضطراری
١ ساعت پس از ورود نمونه به بخش

توضیح روش کار
-
footer footer

آزمایشگاه پاتوبیولوژی مهر

این آزمایشگاه در سال ۱۳۷۰ بعنوان اولین آزمایشگاه تشخیص طبی در مسجد سلیمان توسط خانم دکتر حشمت عصاره افتتاح شد و در سال ۱۳۸۶ دکتر نسرین صمدی دارای بورد تخصصی پاتولوژی از دانشگاه تهران مدیریت آنرا به عهده گرفتند . مسئول فنی آن ا کنون سرکار خانم دکتر وداد میباشند. این آزمایشگاه دارای پرسنل دقیق و کارکشته میباشد. که در بخشهای پذیرش - نمونه گیری - مشاوره - تفکیک و جداسازی - هماتولوژی- سرولوژی و ایمونولوژی - هورمون - بیوشیمی- میکروبشناسی و ادرار و انگل - انالیز اسپرم- پاتولوژی / سیتولوژی و ملکلولی و PCR مشغول به فعالیت می باشند. سوپروایزر این آزمایشگاه آقای فرشاد فرج اللهی با سالها سابقه سوپروایزری بیمارستان هستند. تجهیزات آزمایشگاه مرتب در حال بروز شدن است و از تجهیزات معتبر و جدید استفاده می نماید. با بروز پاندمی کرونا در سال98 بخش ملکولی با بهترین امکانات روز دنیا راه اندازی شد و نمونه گیری آن چه در منزل و چه با سیستم استاندارد در آزمایشگاه راه اندازی شد. از سال 1400 بخش پاتولوژِی این آزمایشگاه پروسس کردن کامل نمونه ها رو در محل ازمایشگاه به منظور تسریع در پاسخ دهی بیماران تحت عمل جراحی برای اولین بار درمسجد سلیمان راه اندازی کرد. کنترل کیفی آزمایشات با امکانات موجود در حد اعلی تحت نظارت مسیول فنی انجام .این آزمایشگاه امکان نمونه گیری در منزل را نیز دارا میباشد.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی مهر