آزمایش : R.P.R

کد آزمایش : وارد نشده

نام اختصاری آزمایش
RPR
نام روش اندازه گیری
آگلوتيناسيون

نام های مشابه
Rapid Plasma Reagin
نام اختصاری آزمایش
RPR
تفسیر بالینی
آنتي بادي هايي که در پاسخ به عفونت ترپونما پاليدوم ايجاد مي شوند به دو گروه آنتي بادي هاي غير ترپونمايي و آنتي بادي هاي اختصاصي - ترپونمايي طبقه بندي مي شوند. چنين آنتي بادي هايي مي توانند در ساير شرايط مثل بيماري هاي اتوايميون و حاملگي نيز توليد شوند. در تست غربالگري براي سفليس کاربرد دارد.

مقادیر مرجع
بازه سنی : از 1 روز تا 150 سال
-


احتیاط ها
آرپی آر يک تست غير ترپونمايي بوده و با نتايج مثبت کاذب ناشي از عفونت هاي حاد باکتريال و ويرال، حاملگي، سوء مصرف دارو ، بيماري اتوايميون ، سالخوردگي، و تعدادي از عفونت هاي انگلي مثل مالاريا و مايکوپلاسما همراه مي باشد.
نام اختصاری آزمایش
RPR
نوع نمونه
سرم

حجم نمونه
١ميلي ليتر

کمترین حجم نمونه
٠.٥ ميلي ليتر

نیازهای همراه نمونه
-

راهنمای جمع آوری نمونه
فريز دفريز نشود، نمونه بايد در دماي معمولي ٢٥ تا ١٥ درجه باشد و سانتريفوژ نشود در دماي اتاق و بايد سريع منجمد نشود.

اطلاعات لازم از بیمار
سن بيمار

معیار رد نمونه
هموليز، لخته، ليپميک، ضد انعقاد نامناسب

پایداری در دمای اتاق °١٨c تا °٢٥c
-

پایداری در دمای یخچال °٢c تا °٨c
٧ روز

پایداری در دمای فریزر °٢٠c- >
٣ ماه

آمادگی لازم قبل از نمونه گیری
-
نام اختصاری آزمایش
RPR
مدت زمان انجام آزمایش
١ روز

مدت زمان نگهداری نمونه پس از انجام آزمایش
١٠ تا ١٤ روز

جوابدهی اضطراری
-

توضیح روش کار
-
footer footer

آزمایشگاه پاتوبیولوژی مهر

این آزمایشگاه در سال ۱۳۷۰ بعنوان اولین آزمایشگاه تشخیص طبی در مسجد سلیمان توسط خانم دکتر حشمت عصاره افتتاح شد و در سال ۱۳۸۶ دکتر نسرین صمدی دارای بورد تخصصی پاتولوژی از دانشگاه تهران مدیریت آنرا به عهده گرفتند . مسئول فنی آن ا کنون سرکار خانم دکتر وداد میباشند. این آزمایشگاه دارای پرسنل دقیق و کارکشته میباشد. که در بخشهای پذیرش - نمونه گیری - مشاوره - تفکیک و جداسازی - هماتولوژی- سرولوژی و ایمونولوژی - هورمون - بیوشیمی- میکروبشناسی و ادرار و انگل - انالیز اسپرم- پاتولوژی / سیتولوژی و ملکلولی و PCR مشغول به فعالیت می باشند. سوپروایزر این آزمایشگاه آقای فرشاد فرج اللهی با سالها سابقه سوپروایزری بیمارستان هستند. تجهیزات آزمایشگاه مرتب در حال بروز شدن است و از تجهیزات معتبر و جدید استفاده می نماید. با بروز پاندمی کرونا در سال98 بخش ملکولی با بهترین امکانات روز دنیا راه اندازی شد و نمونه گیری آن چه در منزل و چه با سیستم استاندارد در آزمایشگاه راه اندازی شد. از سال 1400 بخش پاتولوژِی این آزمایشگاه پروسس کردن کامل نمونه ها رو در محل ازمایشگاه به منظور تسریع در پاسخ دهی بیماران تحت عمل جراحی برای اولین بار درمسجد سلیمان راه اندازی کرد. کنترل کیفی آزمایشات با امکانات موجود در حد اعلی تحت نظارت مسیول فنی انجام .این آزمایشگاه امکان نمونه گیری در منزل را نیز دارا میباشد.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی مهر