آزمایش : Triglycerid

کد آزمایش : وارد نشده

نام اختصاری آزمایش
TG
نام روش اندازه گیری
فتومتريک

نام های مشابه
تري اسيل گليسرول ها، TG
نام اختصاری آزمایش
TG
تفسیر بالینی
افزايش سطح پلاسمايي تري گليسريد با افزايش خطر ابتلا به بيماري هاي کرونر قلبي همراه است. همچنين بالا بودن سطح تري گليسريد در بيماري هاي مختلف کبدي، کليوي و پانکراتيت نيز ديده مي شود.

مقادیر مرجع
بازه سنی : از 1 سال تا 150 سال
Normal : Up to 200
Borderline : 200-400
Pathologic : >400


احتیاط ها
اصلاح گليسرول آزاد سم در بيمارن بحراني يا بيماراني که تغذيه غيردهاني با محلول هاي مبتني بر گليسرول دارند ممکن است در بعضي روش هاي آنزيماتيک ضروري باشد.
نام اختصاری آزمایش
TG
نوع نمونه
سرم، پلاسماي هپارينه، پلاسماي EDTA

حجم نمونه
١ ميلي ليتر

کمترین حجم نمونه
٠.٥ ميلي ليتر

نیازهای همراه نمونه
-

راهنمای جمع آوری نمونه
عدم آب کردن مجدد نمونه

اطلاعات لازم از بیمار
سن بيمار

معیار رد نمونه
هموليز و ايکتريک

پایداری در دمای اتاق °١٨c تا °٢٥c
-

پایداری در دمای یخچال °٢c تا °٨c
٧ روز

پایداری در دمای فریزر °٢٠c- >
٣ ماه

آمادگی لازم قبل از نمونه گیری
ناشتايي ١٢ ساعته، از الکل ٣ روز قبل استفاده نکند.
نام اختصاری آزمایش
TG
مدت زمان انجام آزمایش
١ روز

مدت زمان نگهداری نمونه پس از انجام آزمایش
١٠ تا ١٤ روز

جوابدهی اضطراری
١ ساعت پس از ورود نمونه به بخش
footer footer

آزمایشگاه پاتوبیولوژی مهر

این آزمایشگاه در سال ۱۳۷۰ بعنوان اولین آزمایشگاه تشخیص طبی در مسجد سلیمان توسط خانم دکتر حشمت عصاره افتتاح شد و در سال ۱۳۸۶ دکتر نسرین صمدی دارای بورد تخصصی پاتولوژی از دانشگاه تهران مدیریت آنرا به عهده گرفتند . مسئول فنی آن ا کنون سرکار خانم دکتر وداد میباشند. این آزمایشگاه دارای پرسنل دقیق و کارکشته میباشد. که در بخشهای پذیرش - نمونه گیری - مشاوره - تفکیک و جداسازی - هماتولوژی- سرولوژی و ایمونولوژی - هورمون - بیوشیمی- میکروبشناسی و ادرار و انگل - انالیز اسپرم- پاتولوژی / سیتولوژی و ملکلولی و PCR مشغول به فعالیت می باشند. سوپروایزر این آزمایشگاه آقای فرشاد فرج اللهی با سالها سابقه سوپروایزری بیمارستان هستند. تجهیزات آزمایشگاه مرتب در حال بروز شدن است و از تجهیزات معتبر و جدید استفاده می نماید. با بروز پاندمی کرونا در سال98 بخش ملکولی با بهترین امکانات روز دنیا راه اندازی شد و نمونه گیری آن چه در منزل و چه با سیستم استاندارد در آزمایشگاه راه اندازی شد. از سال 1400 بخش پاتولوژِی این آزمایشگاه پروسس کردن کامل نمونه ها رو در محل ازمایشگاه به منظور تسریع در پاسخ دهی بیماران تحت عمل جراحی برای اولین بار درمسجد سلیمان راه اندازی کرد. کنترل کیفی آزمایشات با امکانات موجود در حد اعلی تحت نظارت مسیول فنی انجام .این آزمایشگاه امکان نمونه گیری در منزل را نیز دارا میباشد.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی مهر