آزمایشاتی که باید حتما ناشتا باشید

آزمایشاتی که باید حتما ناشتا باشید

در حالت کلی، در بسیاری از آزمایش‌ها و تست‌های پزشکی و آزمایشگاهی، نیاز به ناشتا بودن قبل از آزمایش وجود دارد. این امر به دلیل تأثیر ممکن تغذیه بر نتایج آزمایش مورد بررسی است. در زیر، تعدادی از آزمایشات معمول را آورده‌ام که برای آن‌ها ناشتا بودن مهم است:

اهمیت ناشتا بودن در هر آزمایش ممکن است بسته به نوع آزمایش، راهنمایی پزشک و شرایط شما متفاوت باشد. بهتر است که همیشه با پزشک یا متخصص خود درباره نحوه آماده‌سازی برای هر آزمایش صحبت کنید و دستورات ویژه او را رعایت کنید.

:  آزمایشاتی که باید حتما ناشتا باشید

قند خون ناشتا 

·   -      IG F1

·        انسولين

·        فنيل آلانين

·        PSA

·        PTH

·        T3U

·       (علاوه برناشتا بودن لازم است صبح انجام شود ) آهن  /TIBC

·        B12

ویتامین E

·        آنتي گليادين 

·        آلفا 1 آنتي تريپسين

·        كروماتوگرافي آمينواسيد

·        آندروستن ديون

·        كلسي تونين

·        كلسيم ، فسفر –آلکالن فسفاتاز

·        سرولوپلاسمين

·        كلر

·        كلسترول ، TG  -HDL –LDL

·        C-PePtid

·        فوليك اسيد

·        FTA

·       گاماجی تی

·        GH

·        هموسيستئين

·        IgG ( 1و2و3و4 )

·        Leptin

·        Lipase

·        استراديول

·        تستوسترون (6-10 صبح)

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

footer footer

آزمایشگاه پاتوبیولوژی مهر

این آزمایشگاه در سال ۱۳۷۰ بعنوان اولین آزمایشگاه تشخیص طبی در مسجد سلیمان توسط خانم دکتر حشمت عصاره افتتاح شد و در سال ۱۳۸۶ دکتر نسرین صمدی دارای بورد تخصصی پاتولوژی از دانشگاه تهران مدیریت آنرا به عهده گرفتند . مسئول فنی آن ا کنون سرکار خانم دکتر وداد میباشند. این آزمایشگاه دارای پرسنل دقیق و کارکشته میباشد. که در بخشهای پذیرش - نمونه گیری - مشاوره - تفکیک و جداسازی - هماتولوژی- سرولوژی و ایمونولوژی - هورمون - بیوشیمی- میکروبشناسی و ادرار و انگل - انالیز اسپرم- پاتولوژی / سیتولوژی و ملکلولی و PCR مشغول به فعالیت می باشند. سوپروایزر این آزمایشگاه آقای فرشاد فرج اللهی با سالها سابقه سوپروایزری بیمارستان هستند. تجهیزات آزمایشگاه مرتب در حال بروز شدن است و از تجهیزات معتبر و جدید استفاده می نماید. با بروز پاندمی کرونا در سال98 بخش ملکولی با بهترین امکانات روز دنیا راه اندازی شد و نمونه گیری آن چه در منزل و چه با سیستم استاندارد در آزمایشگاه راه اندازی شد. از سال 1400 بخش پاتولوژِی این آزمایشگاه پروسس کردن کامل نمونه ها رو در محل ازمایشگاه به منظور تسریع در پاسخ دهی بیماران تحت عمل جراحی برای اولین بار درمسجد سلیمان راه اندازی کرد. کنترل کیفی آزمایشات با امکانات موجود در حد اعلی تحت نظارت مسیول فنی انجام .این آزمایشگاه امکان نمونه گیری در منزل را نیز دارا میباشد.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی مهر