آزمایش های بررسی هورمونی در جوش صورت

آزمایش های بررسی هورمونی در جوش صورت

 

 آزمایش های زیادی برای بررسی هورمونی در جوش صورت وجود دارند.آزمایشگاه  پاتوبیولوژی مهر تمامی خدمات آزمایشگاهی که مربوط به هورمون جوش صورت است را ارائه می‌ دهد. . افرادی که آکنه های بیش از اندازه ای در صورت و بدن خود دارند باید آزمایش های بررسی هورمونی جوش صورت را انجام دهند. به طور کلی  آزمایش های هورمونی آکنه در دسته بندی های متفاوتی قرار می گیرند.

معرفی آزمایش های بررسی هورمونی در جوش صورت

 برای بررسی هورمونی در جوش صورت باید آزمایش های گوناگون را بشناسید. اگر مایل هستید علت اصلی منبع آکنه تان را بدانید باید با پزشک آزمایش هورمونی مشورت کنید. بهترین زمان برای انجام دادن آزمایش هورمون های جوش صورت صبح زود است. همچنین در نیمه اول سیکل قاعدگی می توانید این آزمایش را انجام دهید. برخی از مهم ترین آزمایش های هورمونی آکنه عبارت هستند از :

  1. آزمایش تستوسترون

 تستوسترون به عنوان یکی از مهم ترین آزمایش های هورمونی جوش صورت شناخته می شود. تستوسترون هورمون اصلی آقایان استو در خون مردان و زنان این هورمون وجود دارد. این هورمون به ط معمول به وسیله سلول های اصلی بیضه های آقایان تولید خواهد شد. خانم ها به مقدار بسیار کمی از این هورمون را در تخمدان ها تولید می کنند. در صورتی که این آزمایش انجام شود دلیل هورمون های به وجود آمده در جوش صورت بررسی می ‌گردد. 

2. گلوبولین متصل شونده به هورمون جنسی 

یکی دیگر از آزمایش های بررسی هورمون جوش صورت، این آزمایش است  به طور کلی باید بدانید که گلوبولین در کبد تولید خواهد شد. اندازه گیری این پروتئین برای ارزیابی کردن هورمون های جنسی بسیار مهم است. 

3. شاخص آندروژن آزاد برای بررسی هورمونی در جوش صورت

 این آزمایش به عنوان یکی دیگر از روش های بررسی هورمونی در جوش صورت است. این شاخص نسبتی است که برای تعیین نمودن وضعیت غیر طبیعی آندروژن مورد استفاده قرار می‌ گیرد. 

4. دی هیدرو اپی آندسترون سولفات

این آزمایش که جهت بررسی عملکرد غدد فوق کلیه انجام میشود  به عنوان یکی از بهترین آزمایش های بررسی هورمون جوش صورت شناخته می شود.                                

 5. هیدروکسی پروژسترون  

این آزمایش یکی دیگر از آزمایش های بررسی جوش صورت است که اهمیت زیادی دارد. هدف اصلی از این آزمایش تشخیص، بررسی و همچنین نظارت کردن هیپرپلازی آدرنال است. در موارد دیگر هم از این آزمایش استفاده خواهد شد. به طور کلی برای بررسی تخمدان پلی کیستیک و همچنین بررسی پرمویی خانم  ها این آزمایش را تجویز می کنند.

 

آزمایش هورمونی

آزمایش هورمونی

  6.  تست سیناکتن و تحریک غدد آدرنال توسطACTH

این تست به عنوان یکی دیگر از روش های بررسی هورمونی در جوش صورت شناخته می شود. برای تعیین کردن وجود نارسایی غدد فوق کلیوی این تست را انجام می دهن

7-هورمون لوتئین کننده یا تحریک کننده فولیکولی

از آزمایش LHبرای  بررسی هورمون جوش و ارزیابی کردن عملکرد بیضه و تخمدان ها استفاده میشود

کورتیزول یک گلوکوکلورتیکوئید قوی است که توسط قشر غده فوق کلیه تولید می شود و بر متابولیسم کربوهیدارت ها، پروتئین ها و چربی ها اثر می گذارد.. بهترین روش ارزیابی  فعالیت غده فوق کلیه اندازه گیری مستقیم سطح کورتیزول در پلاسما می باشد

9-پرولاکتین :

یکی ازهورمونهای غده هیپوفیز است .از  وظیفه اصلی این هورمون تولید شیر مادر بعد از زایمان است. با ایجادکمبود استروژن در سنین باروری منجربه قطع یا نامنظم شدن قاعدگی، آکنه، افزایش   ریزش مو، خشکی واژن میشود. 

 

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

footer footer

آزمایشگاه پاتوبیولوژی مهر

این آزمایشگاه در سال ۱۳۷۰ بعنوان اولین آزمایشگاه تشخیص طبی در مسجد سلیمان توسط خانم دکتر حشمت عصاره افتتاح شد و در سال ۱۳۸۶ دکتر نسرین صمدی دارای بورد تخصصی پاتولوژی از دانشگاه تهران مدیریت آنرا به عهده گرفتند . مسئول فنی آن ا کنون سرکار خانم دکتر وداد میباشند. این آزمایشگاه دارای پرسنل دقیق و کارکشته میباشد. که در بخشهای پذیرش - نمونه گیری - مشاوره - تفکیک و جداسازی - هماتولوژی- سرولوژی و ایمونولوژی - هورمون - بیوشیمی- میکروبشناسی و ادرار و انگل - انالیز اسپرم- پاتولوژی / سیتولوژی و ملکلولی و PCR مشغول به فعالیت می باشند. سوپروایزر این آزمایشگاه آقای فرشاد فرج اللهی با سالها سابقه سوپروایزری بیمارستان هستند. تجهیزات آزمایشگاه مرتب در حال بروز شدن است و از تجهیزات معتبر و جدید استفاده می نماید. با بروز پاندمی کرونا در سال98 بخش ملکولی با بهترین امکانات روز دنیا راه اندازی شد و نمونه گیری آن چه در منزل و چه با سیستم استاندارد در آزمایشگاه راه اندازی شد. از سال 1400 بخش پاتولوژِی این آزمایشگاه پروسس کردن کامل نمونه ها رو در محل ازمایشگاه به منظور تسریع در پاسخ دهی بیماران تحت عمل جراحی برای اولین بار درمسجد سلیمان راه اندازی کرد. کنترل کیفی آزمایشات با امکانات موجود در حد اعلی تحت نظارت مسیول فنی انجام .این آزمایشگاه امکان نمونه گیری در منزل را نیز دارا میباشد.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی مهر