آمادگی قبل از آزمایش

آمادگی قبل از آزمایش

آمادگی قبل از آزمایش پزشکی، از اهمیت بسیاری برخوردار است. به طور کلی، برای اطمینان از دقت بالای نتایج آزمایش و همچنین کاهش ریسک‌های مرتبط با آزمایش، باید برخی از موارد را قبل از آزمایش رعایت کرد.

یکی از مهمترین نکاتی که باید در نظر داشت، رعایت رژیم غذایی خاصی است. بهتر است چندین ساعت قبل از آزمایش، خوراک و نوشیدنی معینی را مصرف نکنید. این اقدام، می‌تواند از خطای نمونه گیری و بررسی شما جلوگیری کند. همچنین، در برخی موارد، به شما توصیه می‌شود تا از مصرف غذاهای چرب و سنگین، آلکل و سیگار، چند روز قبل از آزمایش خودداری کنید.

قبل از آزمایش، باید  پزشک یا کارشناس آزمایشگاه در مورد داروهایی که مصرف می‌کنید، مطلع شوند.. برخی داروها ممکن است بر روی نتایج آزمایش تأثیر داشته باشند و بهتر است قبل از آزمایش، بر اساس دستور پزشک، از مصرف آنها خودداری کنید.

بهتر است حداقل از نیم ساعت قبل از ورود به آزمایشگاه، از تمرینات سنگین و فعالیت بدنی خودداری کنید. این کار، به شما کمک می‌کند تا بدنتان در شرایطی باشد که بتوانید آزمایش را با دقت بیشتری انجام دهید

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

footer footer

آزمایشگاه پاتوبیولوژی مهر

این آزمایشگاه در سال ۱۳۷۰ بعنوان اولین آزمایشگاه تشخیص طبی در مسجد سلیمان توسط خانم دکتر حشمت عصاره افتتاح شد و در سال ۱۳۸۶ دکتر نسرین صمدی دارای بورد تخصصی پاتولوژی از دانشگاه تهران مدیریت آنرا به عهده گرفتند . مسئول فنی آن ا کنون سرکار خانم دکتر وداد میباشند. این آزمایشگاه دارای پرسنل دقیق و کارکشته میباشد. که در بخشهای پذیرش - نمونه گیری - مشاوره - تفکیک و جداسازی - هماتولوژی- سرولوژی و ایمونولوژی - هورمون - بیوشیمی- میکروبشناسی و ادرار و انگل - انالیز اسپرم- پاتولوژی / سیتولوژی و ملکلولی و PCR مشغول به فعالیت می باشند. سوپروایزر این آزمایشگاه آقای فرشاد فرج اللهی با سالها سابقه سوپروایزری بیمارستان هستند. تجهیزات آزمایشگاه مرتب در حال بروز شدن است و از تجهیزات معتبر و جدید استفاده می نماید. با بروز پاندمی کرونا در سال98 بخش ملکولی با بهترین امکانات روز دنیا راه اندازی شد و نمونه گیری آن چه در منزل و چه با سیستم استاندارد در آزمایشگاه راه اندازی شد. از سال 1400 بخش پاتولوژِی این آزمایشگاه پروسس کردن کامل نمونه ها رو در محل ازمایشگاه به منظور تسریع در پاسخ دهی بیماران تحت عمل جراحی برای اولین بار درمسجد سلیمان راه اندازی کرد. کنترل کیفی آزمایشات با امکانات موجود در حد اعلی تحت نظارت مسیول فنی انجام .این آزمایشگاه امکان نمونه گیری در منزل را نیز دارا میباشد.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی مهر