تست تنفسی هلیکو باکتر

تست تنفسی هلیکو باکتر

تست تنفسی هلیکوباکتر پیلوری (Helicobacter pylori) برای شناسایی حضور این باکتری در معده استفاده می‌شود. هلیکوباکتر پیلوری به عنوان یکی از عوامل اصلی التهاب مزمن معده و زخم دوازدهه معده شناخته می‌شود. این عفونت معمولاً در دوران کودکی ایجاد می‌شود و در صورت عدم درمان، تا طول عمر ادامه خواهد داشت.

چندین روش برای انجام آزمایش تنفس هلیکوباکتر پیلوری وجود دارد و روش شایع‌تر بر اساس تشخیص گاز کربن دی‌اکسید (CO2) است که از سیستم گوارشی پس از مصرف یک نوشیدنی یا کپسول حاوی یک ماده خاص جمع‌آوری می‌شود. غلظت CO2 در نفس پس از گذشت زمان مشخصی اندازه‌گیری می‌شود و اگر غلظت CO2 افزایش یابد، احتمالاً به وجود عفونت باکتری اشاره دارد.

آزمون‌های دیگر مانند آزمایش خارج‌شده معده و آزمایش تحسس بدن به باکتری (بریث تست) نیز گزینه‌های دیگری برای تشخیص عفونت هلیکوباکتر پیلوری می‌باشند. پزشک باید روش مناسب برای هر مورد خاص را تعیین کند و آن را به بیمار توضیح دهد.

تشخیص و درمان عفونت هلیکوباکتر پیلوری اهمیت دارد زیرا می‌تواند خطر توسعه التهاب مزمن معده و زخم دوازدهه معده و بیماری‌های مرتبط دیگر را کاهش دهد. اگر فکر می‌کنید عفونت هلیکوباکتر پیلوری دارید، بهتر است با پزشک مشورت کن

ید تا وضعیت خود را ارزیابی کند و شما را به آزمایش مناسب هدایت کند.

شرایط لازم جهت تست تنفسی اوره (برای تشخیص هلیکوباکتر)

1-                       شش ساعت ناشتا باشد

2-                       چهار هفته از آخرین مصرف آنتی بیوتیک و بیسموت گذشته باشد

3-                       یک هفته از آخرین مصرف مهار کننده های پمپ پروتونی ( امپرازول- اکسیپرازول...) گذشته باشد.

4-                       ساعت انجام آزمایش صبح از ساعت 9 الی 11.

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

footer footer

آزمایشگاه پاتوبیولوژی مهر

این آزمایشگاه در سال ۱۳۷۰ بعنوان اولین آزمایشگاه تشخیص طبی در مسجد سلیمان توسط خانم دکتر حشمت عصاره افتتاح شد و در سال ۱۳۸۶ دکتر نسرین صمدی دارای بورد تخصصی پاتولوژی از دانشگاه تهران مدیریت آنرا به عهده گرفتند . مسئول فنی آن ا کنون سرکار خانم دکتر وداد میباشند. این آزمایشگاه دارای پرسنل دقیق و کارکشته میباشد. که در بخشهای پذیرش - نمونه گیری - مشاوره - تفکیک و جداسازی - هماتولوژی- سرولوژی و ایمونولوژی - هورمون - بیوشیمی- میکروبشناسی و ادرار و انگل - انالیز اسپرم- پاتولوژی / سیتولوژی و ملکلولی و PCR مشغول به فعالیت می باشند. سوپروایزر این آزمایشگاه آقای فرشاد فرج اللهی با سالها سابقه سوپروایزری بیمارستان هستند. تجهیزات آزمایشگاه مرتب در حال بروز شدن است و از تجهیزات معتبر و جدید استفاده می نماید. با بروز پاندمی کرونا در سال98 بخش ملکولی با بهترین امکانات روز دنیا راه اندازی شد و نمونه گیری آن چه در منزل و چه با سیستم استاندارد در آزمایشگاه راه اندازی شد. از سال 1400 بخش پاتولوژِی این آزمایشگاه پروسس کردن کامل نمونه ها رو در محل ازمایشگاه به منظور تسریع در پاسخ دهی بیماران تحت عمل جراحی برای اولین بار درمسجد سلیمان راه اندازی کرد. کنترل کیفی آزمایشات با امکانات موجود در حد اعلی تحت نظارت مسیول فنی انجام .این آزمایشگاه امکان نمونه گیری در منزل را نیز دارا میباشد.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی مهر