بخش ملکولی

بخش ملکولی

بخش ملکولی در آزمایشگاه علوم پزشکی، به بررسی و تحلیل مولکول های بیولوژیکی مانند DNA، RNA، پروتئین ها و غیره، می‌پردازد. در این بخش، از تکنولوژی‌های پیشرفته و دستگاه‌های پرسرعت برای انجام آزمون‌های ملکولی استفاده می‌شود. از جمله تست‌های ملکولی، PCR، سیکل تکثیر و DNA سکوئنسینگ می‌باشند.

این آزمون‌ها به طور گسترده در تشخیص بیماری‌های مختلف مانند بیماری‌های عفونی، سرطان و بیماری‌های ژنتیکی استفاده می‌شوند. همچنین، این آزمون‌ها برای پیش‌بینی ابتلا به بیماری‌های مرتبط با ژنتیک، تشخیص بارداری و تحقیقات در زمینه ژنتیک و بیولوژی سلولی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در این بخش، دقت و دقت بسیار بالا بسیار مهم است، زیرا هر گونه خطا در تحلیل مولکولی می‌تواند به نتایج غلط منجر شود. به همین دلیل، تمرین بالا و مدیریت کیفیت به‌عنوان اصول اساسی آزمون‌های ملکولی تأکید شده‌اند.

به طور خلاصه، بخش ملکولی ازمایشگاه مهمترین بخش در بیماری‌شناسی ملکولی و تشخیص بیماری‌های ژنتیکی است. با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته، می‌توان به طور دقیق بیماری‌های مختلف را تشخیص داد و درمان مناسبی را به بیمار ارائه کرد

footer footer

آزمایشگاه پاتوبیولوژی مهر

این آزمایشگاه در سال ۱۳۷۰ بعنوان اولین آزمایشگاه تشخیص طبی در مسجد سلیمان توسط خانم دکتر حشمت عصاره افتتاح شد و در سال ۱۳۸۶ دکتر نسرین صمدی دارای بورد تخصصی پاتولوژی از دانشگاه تهران مدیریت آنرا به عهده گرفتند . مسئول فنی آن ا کنون سرکار خانم دکتر وداد میباشند. این آزمایشگاه دارای پرسنل دقیق و کارکشته میباشد. که در بخشهای پذیرش - نمونه گیری - مشاوره - تفکیک و جداسازی - هماتولوژی- سرولوژی و ایمونولوژی - هورمون - بیوشیمی- میکروبشناسی و ادرار و انگل - انالیز اسپرم- پاتولوژی / سیتولوژی و ملکلولی و PCR مشغول به فعالیت می باشند. سوپروایزر این آزمایشگاه آقای فرشاد فرج اللهی با سالها سابقه سوپروایزری بیمارستان هستند. تجهیزات آزمایشگاه مرتب در حال بروز شدن است و از تجهیزات معتبر و جدید استفاده می نماید. با بروز پاندمی کرونا در سال98 بخش ملکولی با بهترین امکانات روز دنیا راه اندازی شد و نمونه گیری آن چه در منزل و چه با سیستم استاندارد در آزمایشگاه راه اندازی شد. از سال 1400 بخش پاتولوژِی این آزمایشگاه پروسس کردن کامل نمونه ها رو در محل ازمایشگاه به منظور تسریع در پاسخ دهی بیماران تحت عمل جراحی برای اولین بار درمسجد سلیمان راه اندازی کرد. کنترل کیفی آزمایشات با امکانات موجود در حد اعلی تحت نظارت مسیول فنی انجام .این آزمایشگاه امکان نمونه گیری در منزل را نیز دارا میباشد.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی مهر